banner isbank

Satranç Haberleri

II.GELENEKSEL MUĞLA 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ ELO SATRANÇ TURNUVASI TAMAMLANDI

20181125 152755Muğla İl GHSİM, TSF Menteşe İlçe Temsilciliği arasında 24 Kasım Öğretmenler günü sebebiyle satranç severleri bir araya getirmek, Menteşe ilçesinde satranç sporunu sevdirmek, geliştirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla 24-25 Kasım 2018 tarihlerinde Menteşe Sosyal Bilimler Lisesi Spor Salonunda yapılan 2.Muğla 24 Kasım Öğretmenler Günü Elo Satranç turnuvası tamamlandı.5 tur sonucunda ilk üç sporcuya kupa verildi. Turnuva sonunda yapılan ödül töreninde, sporculara kupa ve madalyalarını, TSF Menteşe temsilcisi ve turnuva başhakemi Barış Öztürk tarafından verildi.
A Kategorisi : 1.O.Uğur Aslan 2.S.Arda Kabadayı 3.Arda Uzgur
B Kategorisi : 1.İ.Muhammed Öztürk 2. Kağan Torun 3. F.Kuzey Yurdun
TURNUVA RESİMLERİ İÇİN TIKLAYINIZ  -  TURNUVA DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN 

FETHİYE ŞAHİNLER İNŞAAT ELO SATRANÇ TURNUVASI TAMAMLANDI

20181118 20290611Fethiye Şahinler İnşaat Elo Satranç Turnuvası, 17-18 Kasım 2018 tarihleri arasında Fethiye Turizm otelcilik salonunda gerçekleştirildi.Toplam beş kategoride yarışan sporcular, gerçekleşen ödül töreninde kupa,madalya ve nakdi ödülleri verildi.Sporcu, antrenör ve velilerinin katılımıyla gerçekleşen ödül töreninde kategorilerinde ilk üç dereceye giren sporcuların kupa ve 4-10’uncu olan sporcuların madalyalarını,Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner,Fethiye ilçe spor müdürü H.Reşit Yiğit;Fethiye ilçe meb müdürü Faruk Kaya,Fethiye uygulama oteli müdürü Sedat Dostabakan,Tümsiad Muğla il Başkanı Abuzer Kartal,  TSF Muğla il temsilcisi A.Murat Yenici,TSF Menteşe İlçe Temsilcisi Barış Öztürk ile Turnuva başhakemi Unat Sayın  tarafından verildi.
Dereceye giren sporcular :
A Kategorisi  1.Irmak Sipahioğlu 2.Kaan Selvi 3. Ufuk Suzan
B Kategorisi 1. Erdoğan Acar 2.M.Utkan Topaloğlu 3.Süleyman Uymaz
C Kategorisi 1.E.Tan Aytan 2.B.Yağız Çelik 3.A.Çağatay Türkmen
D Kategorisi 1.E.Tuna Öktem 2.H.Beyhun Şenel 3. D.Deniz Yıldırım
2012 Doğumlu Sporcular 1.Y.Kasım Atlıhan 2.Ecem Öner 3.Can Kiper 
 TURNUVA RESİMLERİ İÇİN TIKLAYINIZ       TURNUVA DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN A KATEGORİSİ 
 B KATEGORİSİ    C KATEGORİSİ    D KATEGORİSİ    E KATEGORİSİ

MUĞLA ATA’YA SAYGI SATRANÇ TURNUVASI TAMAMLANDI

46075143 2025064900892083_5842429066262609920_nMuğla İl GHSM, TSF Menteşe İlçe Temsilciliği,ADD Muğla şubesi ve Menteşe Belediye Başkanlığının katkıları ile satranç severleri bir araya getirmek, Muğla merkezde satranç sporunu sevdirmek, geliştirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla 10 - 11 Kasım 2018 tarihleri arasında Muğla Konakaltı Kültür Merkezi salonunda "Muğla Ata’ya Saygı Satranç Turnuvası" düzenlendi. Maksimum ratingi 2199 olan, 60 dk+30 sn. düşünme süresinde, 6 tur yapılan turnuvaya 64 sporcu katıldı. 
6 tur sonucunda genel ilk üç sporcuya kupa, ayrıca katılan tüm sporculara Anı Madalyası ile Nutuk Kitabı hediye verildi. Turnuva sonunda yapılan ödül töreninde, sporculara kupa ve madalyalarını, TSF Menteşe temsilcisi ve turnuva başhakemi Barış Öztürk,Menteşe Belediyesi Spor sorumlusu Ahmet Niyazi Çağlar ile ADD Muğla Şubesi başkan yardımcısı Birol Kayahan tarafından verildi. Dereceye giren sporcularımızı tebrik eder turnuvaya katılan tüm sporcular ile turnuvayı düzenleyen ADD Muğla şubesine ve Menteşe Belediye Başkanlığına satranç sporuna katkılarından dolayı teşekkür ederiz.    
Dereceler:  
1. Merih Ergin   2. Yiğit Kalender   3. Ahmet Yamaç
 TURNUVA DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN            TURNUVA RESİMLERİ İÇİN TIKLAYIN

ORTACA CUMHURİYET KUPASI SATRANÇ TURNUVASI SONA ERDİ

45469911 10156611965837976_7499326285399719936_nOrtaca Cumhuriyet kupası satranç turnuvası 03-04 Kasım tarihleri arasında Ortaca kapalı spor salonunda yapıldı.
Toplam dört kategoride yarışan sporcular, gerçekleşen ödül töreninde kupa ve madalyalarına kavuştular.Sporcu, antrenör ve velilerinin katılımıyla gerçekleşen ödül töreninde kategorilerinde ilk üç dereceye giren sporcuların kupa ve 4-10’uncu olan sporcuların madalyaları, TSF Ortaca İlçe Temsilcisi ve Turnuva başhakemi Cengiz Şatır ile Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik tarafından verildi.
Dereceye giren sporcular:
A Kategorisi 1.Zeki KOÇ, 2.Semih ÖZYURT, 3. Naci ÖZBEK
B Kategorisi 1. Alperen ÖZCAN, 2. Bilal Efe OYMAK, 3. Gülenay GÜNEŞ.
C Kategorisi 1.Derin Deniz YILDIRIM, 2. Reyhan TÜRKOĞLU, 3. Mehmet Efe ERMUMCU.
D Kategorisi 1. Muhammed Giray AVCI, 2. Furkan Celal ACAR, 3. Alperen ONAY                                                                          TURNUVA RESİMLERİ İÇİN TIKLAYIN

MARMARİS PHYSKOS KAPALI GM NORM TURNUVASI BAŞLIYOR.

Marmaris-Physkos 2018sb_ING_sar
Marmaris Physkos Kapalı GM Norm Satranç Turnuvası, 16-20 Kasım 2018 tarihleri arasında Muğla'nın Marmaris ilçesinde, Blue Bay Platinum Hotel’de gerçekleştirilecek. Turnuvanın organizatörlüğünü Barış Öztürk'ün yaptığı GM norm turnuvası 16 Kasım 2018 tarihinde başlayacak Kapalı GM Norm Satranç Turnuvasında ülkemizden IM Melih Yurtseven,IM Ömer Faruk Özer ile FM Deniz Özen norm için mücadele edecekler.
Türk ve yabancı sporcuların Kırmızı ve Beyaz olmak üzere 5'er kişilik iki takımı oluşturacağı turnuva, çift tur Scheveningen sistem üzerinden, 90 dakika ilk hamleden itibaren 30 saniye eklemeli tempo ile oynanacak. Her gün çift tur oynanacak olan turnuvada sabah maçları saat 10.00'da, öğlenden sonraki maçlar ise saat 17.00'de başlayacak.

Bu yılın son norm turnuvası olarak düzenlenecek organizasyon, önceki turnuvalarda olduğu gibi uluslararası kalite, TSF ve FIDE standartlarına uygun olarak gerçekleşecek.
6,5 puan alan sporcuların GM normu alacağı turnuvada yarışacak tüm sporcularımıza başarılar dileriz.

Starting rank list of players
NO

 

NAME

FİDE ID

FED

RTG

9

GM

Yilmaz Mustafa

6302718

TUR

2637

8

GM

Rasulov Vugar

13402390

AZE

2538

5

IM

Annaberdiev Meilis

14000563

TKM

2509

10

GM

Quparadze Giga

13602250

GEO

2509

2

IM

Tutisani Noe

13602853

GEO

2452

1

FM

Ozen Deniz

6349196

TUR

2411

4

GM

Odeev Handszar

14000091

TKM

2406

7

GM

Simantsev Mikhail

14104555

UKR

2403

6

IM

Yurtseven Melih

6312160

TUR

2397

3

IM

Ozer Omer Faruk

6354564

TUR

2373


TURNUVA DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN
 

pdfMARMARİS PHYSKOS GM NORM GÖREVLİ HAKEM LİSTESİpdf 
pdfMARMARIS_PHYSKOS_GM_NORM_REGULATION İN ENGLISH.pdf
  pdfMARMARİS_PHYSKOS_GM_NORM_YÖNERGESİ.pdf

TURNUVA PGN DOSYALARI
1.Tur / 2.Tur / 3.Tur / 4.Tur / 5.Tur / 6.Tur / 7.Tur / 8.Tur / 9.Tur / 10.Tur


CANLI YAYIN                                  CHESS BOMB CANLI YAYIN                               CHESS24 CANLI YAYIN 

TURNUVA FOTOĞRAFLARI

Alt Kategoriler