banner isbank

Satranç Haberleri

19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MUĞLA SATRANÇ TURNUVASI

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Satranç Turnuvası Muğla Grubu final sonuçları  aşağıda yayınlanmıştır.
Genelde ve 20 yaş altında dereceye giren sporcularımız ile en iyi bayan sporcularımzın ekteki excell listesindeki bilgilerini doldurarak 24.05.2020 tarihine kadar göndermeleri gerekmektedir. Önemne duyurulur.

pdfMula_19_mays_2020_final_sralama.pdf                               
xlsMugla_Madalya_Kazananlar.xls

19 MAYIS TURNUVASI DAVET İŞLEMLERİ

48d5e8f7-74e2-448c-811e-3b1c274f8a6fDeğerli Sporcularımız;

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Satranç Turnuvasında yarışacağınız ilin chess.com kulüp daveti tarafınıza gönderilmiştir.

Chess.com hesaplarınızda mesaj kutusuna girerek bu daveti kabul etmeniz gerekmektedir.

whatsapp image 2020-05-17 at 12.36.52

Samsun’dan Başlayan Turnuva Heyecanı Türkiye’nin Dört Bir Yanını Saracak!

19 Mays_Poster_-_Dkey Türkiye Satranç Federasyonu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Türkiye’nin 81 ilinde büyük turnuvaya imza atıyor.

Türkiye’nin dört bir yanında 7’den 70’e tüm satranç sporcularının hamle yapabileceği anlamlı turnuvada 19 Mayıs’ın unutulmaz coşkusu ve sevgisi satranç sporunun birleştirici gücüyle buluşacak. Samsun’da başlayacak olan turnuva heyecanı rekor bir katılımla dalga dalga Türkiye’nin tüm illerine yayılacak.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Turnuvası Chess.com Online Satranç Platformu üzerinden 19 Mayıs 2020 Salı günü tüm illerde eş zamanlı olarak saat 15.00'de  başlayacaktır.
TURNUVA KAYIT  TSF_Muğla_19_Mayis_yonergesi.pdf
   
Turnuva linki 

SWISS MANAGER EĞİTİMLERİ BAŞLIYOR

mhkuzaktanegitimDeğerli Hakemlerimiz,

Federasyonumuz Merkez Hakem Kurulu tarafından, uzaktan eğitim programı kapsamında, planlanan ilk aşamada sadece il hakemlerimize yönelik Swiss Manager programı eğitimi verilecektir.

Söz konusu eğitimler Microsoft Teams uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek olup, katılımcılardan kurs bedeli alınmayacaktır. 

Grup oluşumlarının tamamlanmasının ardından, eğitim grupları, eğitim günü ve saati, Merkez Hakem Kurulu / Duyurular sayfasında paylaşılacaktır.

Kayıt sayfası için burayı tıklayınız. (Kayıtlar 15 Mayıs 2020, saat 17:00'da sona erecektir.)

Kayıt listesi için burayı tıklayınız.

İl hakemlerimize, yukarıda linki yer alan kayıt sayfası üzerinden başvuruda bulunurken belirtecekleri e-posta adreslerine, Microsoft Teams toplantı daveti gönderilecektir. Bu nedenle, kayıt sayfasında aktif olarak kullandığınız e-posta adresinizi yazmanızı ve eğitime katılacağınız bilgisayarınızda Swiss Manager (demo) programının kurulu olmasını önemle rica ederiz.

KAMUOYUNA DUYURU !

bir balk ekleyinDeğerli satranç ailemiz;
Tüm dünyayı etkisi altına alan bir pandemi ile mücadele etmekteyiz. Bu küresel sağlık krizi, ekonomiden spora, eğitimden turizme tüm sektörleri etkilemektedir. Bilindiği üzere bilim insanlarının yapmış olduğu açıklamalar doğrultusunda, sosyal mesafenin korunması ve sosyal hareketliliğin azaltılması, bu süreçte virüsün yayılma hızını, dolayısıyla yol açtığı tehdidi düşürecek en önemli etkenlerdir. Bu bilgi ışığında devletimiz, COVID-19’un ülkemizde görülmesinin ardından bir dizi tedbire başvurmuştur.
Türkiye Satranç Federasyonu olarak, Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve Sağlık Bakanlığımızın aldığı tedbirler doğrultusunda faaliyetlerimizin ikinci bir karara kadar ertelendiğini duyurmuştuk. Ertelenen faaliyetlerimizin ardından bizi bekleyen bu yeni süreçte 7’den 70’e tüm sporcularımızın satranç sporundan uzak kalmaması, evde kalan sporcularımızın bu süreci evlerinde en iyi şekilde değerlendirmesi için online ortama hızlı bir geçiş yaptık. “Evde Satranç Var” kampanyamız ile herkesi satranç sporu ile evde kalmaya davet ettik, online dersler, turnuvalar, uzaktan eğitimler düzenledik ve birçok projeyi hayata geçirdik. Bilindiği üzere turnuvalarımız ve satranç sporunun her alanında verilen uzaktan eğitimlerimiz yoğun bir katılım ile tüm hızıyla devam etmektedir. “Zor zamanlar güçlü birliktelikler gerektirir” dedik ve bu süreçte siz kıymetli satranç ailemizden asla uzak kalmadık.
Sevgili satranç camiamız,
COVID-19 salgını ile ilgili gelişmeleri ilk günden beri büyük bir hassasiyet ve dikkatle gözlemlemekteyiz. Ülkemizde etkisini devam ettiren COVID-19 salgını dolayısıyla bu süreçte, ertelenen turnuvalarımız, şampiyonalarımız ve liglerimizle ilgili mevcut durumun bir süre daha korunması gerekmektedir.
Fiziksel olarak birbirimizden uzak kaldığımız bu günlerde, Federasyon olarak yaptığımız, yapacağımız ‘’dijital hamleler’’ ile gönüllerimiz her zaman bir! Türkiye Satranç Federasyonu olarak şartlarımızın gerektirdiği şekilde turnuvalarımızı, eğitimlerimizi ve etkinliklerimizi yapmaya ara vermeden devam edeceğiz.
Bu süreçte Türkiye’nin dört bir yanında, dijital ortamlarda birçok satranç etkinliğinin düzenlendiğini de yakinen takip etmekteyiz. Satranç sporuna gönül vermiş, güzel işler yapan tüm aile fertlerimize teşekkür ediyoruz.
Bu küresel sağlık krizinin getirmiş olduğu yeni şartlar doğrultusunda liglerimiz ve diğer faaliyetlerimiz ile ilgili tüm güncellememizin hazır olduğunu sizlerle paylaşmak isteriz. Sağlık kurulumuz tarafından hazırlanan raporumuzu, Bilim Kurulu ve ilgili bakanlıklarımızdan gelecek görüşlerin ardından alacağımız kararları ve tedbirleri ilerleyen süreçte sizlere ileteceğiz. Faaliyetlerimizin ne zaman başlayacağına ilişkin henüz bir tarih veremiyoruz. Turnuvaların ne zaman ve ne şekilde yapılacağı ile ilgili Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile iletişim halindeyiz, oradan gelen bilgiler doğrultusunda faaliyet programımızı da güncelleyerek paylaşacağız.
Diliyoruz ki süreci en iyi şekilde, sağlıkla atlatıp nice turnuva ve şampiyona heyecanlarını hep birlikte aynı salonlarda yaşayacağız.
Sağlıkla, satrançla kalın!
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Alt Kategoriler

19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı Satranç Turnvası
19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı Satranç Turnvası Kayıt Sayfası


Banner - Market

tsf market_ban

Bilgi Sistemleri

banner ulusal
banner lisans
banner ukd
banner mavikale2
banner turkbase