banner isbank

Satranç Haberleri

2019 MUĞLA KÜÇÜKLER VE YILDIZLAR İL BİRİNCİLİĞİ SATRANÇ TURNUVASI TAMAMLANDI

IMG-20181202-WA0129Menteşe Atatürk Kapalı Spor Salonunda 16 kategoride 131 sporcunun katıldığı turnuvanın ödülleri, Muğla Gençlik Spor İl Müdürü Serkan ÖÇALMAZ ve TSF İl Temsilcisi A.Murat YENİCİ, Turnuva Başhakemi Barış ÖZTÜRK ve Turnuva Hakemleri tarafından verilmiştir.
Turnuvada dereceye giren sporcular ;
7 Yaş Genel Kategorisi :1.Halit Buğra IŞIK, 2.Yağız Kasım ATLIHAN, 3.Sarp AVCIOĞLUTURNUVA DETAYLARI 
8 Yaş Genel Kategorisi : 1.Furkan Celal ACAR, 2.Nurislam BAYANBAY, 3.Celal TÜRKOĞLU TURNUVA DETAYLARI 
8 Yaş Kızlar Kategorisi : 1.Asya Zeynep GÜR, 2.Bade Melek SEVİM TURNUVA DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN
9 Yaş Genel Kategorisi : 1.Murathan YAŞAR,2.Kaan VARDAR,3.Efe Altay TÜRKMEN TURNUVA DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN
9 Yaş Kızlar Kategorisi : 1.Aleyna KAYA, 2.Elif BİLGE, 3.Ece GEDİKOĞLU TURNUVA DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN
10 Yaş Genel Kategorisi : 1.Mehmet Salih KARATAŞ, 2.Ege PAKKAN, 3.Kağan TORUN TURNUVA DETAYLARI 
10 Yaş Kızlar Kategorisi : 1.Reyhan Türkoğlu,2.Şevkinaz Can,3.Fatmanur Tuncay TURNUVA DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN
11 Yaş Genel Kategorisi : 1.Utku ARIK, 2.Selim KARABULUT, 3.Bilal Yağız ÇELİK TURNUVA DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN
11 Yaş Kızlar Kategorisi : 1.Elvin Naz KARAMERSİN, 2.Gazel BOZOĞLU, 3.Hümeyra DEMİREL TURNUVA DETAYLARI 
12 Yaş Genel Kategorisi : 1.Arda UZGUR, 2.Bilal Efe OYMAK, 3.Efe Doruk TÜRKOL TURNUVA DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN
12 Yaş Kızlar Kategorisi : 1.Elif Naz DAMKACI, 2.Miray ADIYAMAN, 3.Büşra AKÇA TURNUVA DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN
13 Yaş Genel Kategorisi : 1.Süleyman Arda KABADAYI, 2.Babür AYDOĞAN, 3.İsa Emre KARABURUN TUR.DETAYLARI 
13 Yaş Kızlar Kategorisi : 1.Gülden POSTOĞLU, 2.Sıla Eylül TÜRKOĞLU, 3.Melisa KARA TURNUVA DETAYLARI 
14 Yaş Genel Kategorisi : 1.Metehan KORKMAZ, 2.Yusuf Berk KURTULUŞ TURNUVA DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN
14 Yaş Kızlar Kategorisi : 1.Selin Çelik,2.Betül Ayyüce Sezen,3.Mirsu Kulaksızoğlu TURNUVA DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN
15 Yaş Genel Kategorisi : 1.Hakan TURGUT 16 Yaş Genel Kategorisi : 1.Kadir İZCİ TURNUVA DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN
18 Yaş Genel Kategorisi : 1.Onat Uğur ASLAN TURNUVA DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN   TURNUVA RESİMLERİ 

II.GELENEKSEL MUĞLA 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ ELO SATRANÇ TURNUVASI TAMAMLANDI

20181125 152755Muğla İl GHSİM, TSF Menteşe İlçe Temsilciliği arasında 24 Kasım Öğretmenler günü sebebiyle satranç severleri bir araya getirmek, Menteşe ilçesinde satranç sporunu sevdirmek, geliştirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla 24-25 Kasım 2018 tarihlerinde Menteşe Sosyal Bilimler Lisesi Spor Salonunda yapılan 2.Muğla 24 Kasım Öğretmenler Günü Elo Satranç turnuvası tamamlandı.5 tur sonucunda ilk üç sporcuya kupa verildi. Turnuva sonunda yapılan ödül töreninde, sporculara kupa ve madalyalarını, TSF Menteşe temsilcisi ve turnuva başhakemi Barış Öztürk tarafından verildi.
A Kategorisi : 1.O.Uğur Aslan 2.S.Arda Kabadayı 3.Arda Uzgur
B Kategorisi : 1.İ.Muhammed Öztürk 2. Kağan Torun 3. F.Kuzey Yurdun
TURNUVA RESİMLERİ İÇİN TIKLAYINIZ  -  TURNUVA DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN 

FETHİYE ŞAHİNLER İNŞAAT ELO SATRANÇ TURNUVASI TAMAMLANDI

20181118 20290611Fethiye Şahinler İnşaat Elo Satranç Turnuvası, 17-18 Kasım 2018 tarihleri arasında Fethiye Turizm otelcilik salonunda gerçekleştirildi.Toplam beş kategoride yarışan sporcular, gerçekleşen ödül töreninde kupa,madalya ve nakdi ödülleri verildi.Sporcu, antrenör ve velilerinin katılımıyla gerçekleşen ödül töreninde kategorilerinde ilk üç dereceye giren sporcuların kupa ve 4-10’uncu olan sporcuların madalyalarını,Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner,Fethiye ilçe spor müdürü H.Reşit Yiğit;Fethiye ilçe meb müdürü Faruk Kaya,Fethiye uygulama oteli müdürü Sedat Dostabakan,Tümsiad Muğla il Başkanı Abuzer Kartal,  TSF Muğla il temsilcisi A.Murat Yenici,TSF Menteşe İlçe Temsilcisi Barış Öztürk ile Turnuva başhakemi Unat Sayın  tarafından verildi.
Dereceye giren sporcular :
A Kategorisi  1.Irmak Sipahioğlu 2.Kaan Selvi 3. Ufuk Suzan
B Kategorisi 1. Erdoğan Acar 2.M.Utkan Topaloğlu 3.Süleyman Uymaz
C Kategorisi 1.E.Tan Aytan 2.B.Yağız Çelik 3.A.Çağatay Türkmen
D Kategorisi 1.E.Tuna Öktem 2.H.Beyhun Şenel 3. D.Deniz Yıldırım
2012 Doğumlu Sporcular 1.Y.Kasım Atlıhan 2.Ecem Öner 3.Can Kiper 
 TURNUVA RESİMLERİ İÇİN TIKLAYINIZ       TURNUVA DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN A KATEGORİSİ 
 B KATEGORİSİ    C KATEGORİSİ    D KATEGORİSİ    E KATEGORİSİ

MUĞLA ATA’YA SAYGI SATRANÇ TURNUVASI TAMAMLANDI

46075143 2025064900892083_5842429066262609920_nMuğla İl GHSM, TSF Menteşe İlçe Temsilciliği,ADD Muğla şubesi ve Menteşe Belediye Başkanlığının katkıları ile satranç severleri bir araya getirmek, Muğla merkezde satranç sporunu sevdirmek, geliştirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla 10 - 11 Kasım 2018 tarihleri arasında Muğla Konakaltı Kültür Merkezi salonunda "Muğla Ata’ya Saygı Satranç Turnuvası" düzenlendi. Maksimum ratingi 2199 olan, 60 dk+30 sn. düşünme süresinde, 6 tur yapılan turnuvaya 64 sporcu katıldı. 
6 tur sonucunda genel ilk üç sporcuya kupa, ayrıca katılan tüm sporculara Anı Madalyası ile Nutuk Kitabı hediye verildi. Turnuva sonunda yapılan ödül töreninde, sporculara kupa ve madalyalarını, TSF Menteşe temsilcisi ve turnuva başhakemi Barış Öztürk,Menteşe Belediyesi Spor sorumlusu Ahmet Niyazi Çağlar ile ADD Muğla Şubesi başkan yardımcısı Birol Kayahan tarafından verildi. Dereceye giren sporcularımızı tebrik eder turnuvaya katılan tüm sporcular ile turnuvayı düzenleyen ADD Muğla şubesine ve Menteşe Belediye Başkanlığına satranç sporuna katkılarından dolayı teşekkür ederiz.    
Dereceler:  
1. Merih Ergin   2. Yiğit Kalender   3. Ahmet Yamaç
 TURNUVA DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN            TURNUVA RESİMLERİ İÇİN TIKLAYIN

ORTACA CUMHURİYET KUPASI SATRANÇ TURNUVASI SONA ERDİ

45469911 10156611965837976_7499326285399719936_nOrtaca Cumhuriyet kupası satranç turnuvası 03-04 Kasım tarihleri arasında Ortaca kapalı spor salonunda yapıldı.
Toplam dört kategoride yarışan sporcular, gerçekleşen ödül töreninde kupa ve madalyalarına kavuştular.Sporcu, antrenör ve velilerinin katılımıyla gerçekleşen ödül töreninde kategorilerinde ilk üç dereceye giren sporcuların kupa ve 4-10’uncu olan sporcuların madalyaları, TSF Ortaca İlçe Temsilcisi ve Turnuva başhakemi Cengiz Şatır ile Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik tarafından verildi.
Dereceye giren sporcular:
A Kategorisi 1.Zeki KOÇ, 2.Semih ÖZYURT, 3. Naci ÖZBEK
B Kategorisi 1. Alperen ÖZCAN, 2. Bilal Efe OYMAK, 3. Gülenay GÜNEŞ.
C Kategorisi 1.Derin Deniz YILDIRIM, 2. Reyhan TÜRKOĞLU, 3. Mehmet Efe ERMUMCU.
D Kategorisi 1. Muhammed Giray AVCI, 2. Furkan Celal ACAR, 3. Alperen ONAY                                                                          TURNUVA RESİMLERİ İÇİN TIKLAYIN

Alt Kategoriler